Czy spółdzielnia mieszkaniowa ma obowiązek stosowania kodów GTU

Marcin Szymankiewicz

Autor: Marcin Szymankiewicz

Dodano: 4 listopada 2020
budynek firmy, biurowiec
Problem: Moje pytanie związane jest z nowym JPK VAT7 w spółdzielni mieszkaniowej. 1. Czy podmiotami powiązanymi są spółdzielnie mieszkaniowe oraz osoby fizyczne, które zasiadają w organach spółdzielni (zarząd, rada nadzorcza) i jednocześnie posiadają lokale mieszkalne w zasobach administrowanych przez spółdzielnię? 2. Czy opłaty eksploatacyjne dotyczące lokali tych osób (sprzedaż zwolniona) oraz osób z nimi spokrewnionych należy oznaczać TP? 3. Czy usługi o charakterze niematerialnym (zarządcze) GTU-12 świadczone na rzecz osób fizycznych, zwolnione z VAT, nie udokumentowane fakturą, w ewidencji VAT oznaczać GTU-12 i WEW czy RO??

Problem: Moje pytanie związane jest z nowym JPK VAT7 w spółdzielni mieszkaniowej.

1. Czy podmiotami powiązanymi są spółdzielnie mieszkaniowe oraz osoby fizyczne, które zasiadają w organach spółdzielni (zarząd, rada nadzorcza) i jednocześnie posiadają lokale mieszkalne w zasobach administrowanych przez spółdzielnię?

2. Czy opłaty eksploatacyjne dotyczące lokali tych osób (sprzedaż zwolniona) oraz osób z nimi spokrewnionych należy oznaczać TP?

3. Czy usługi o charakterze niematerialnym (zarządcze) GTU-12 świadczone na rzecz osób fizycznych, zwolnione z VAT, nie udokumentowane fakturą, w ewidencji VAT oznaczać GTU-12 i WEW czy RO??

Testuj Portal Biur Rachunkowych i magazyn Biuro Rachunkowe w praktyce przez 14 dni bezpłatnie.

To kompleksowy serwis ekspercki przeznaczony specjalnie dla właścicieli biur rachunkowych, który oferuje:

  • Portal Biur Rachunkowych – aktualności, zmiany, komentarze (w podziale na 12 zagadnień tematycznych), porady
  • Magazyn papierowy i elektroniczny
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami
  • Osobistego Opiekuna
  • Codzienne newslettery
  • Materiały „na życzenie”
  • E-booki, zestawienia, narzędzia
Oferta specjalna »

Logowanie:

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Marcin Szymankiewicz

Autor: Marcin Szymankiewicz

Doradca podatkowy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW i Wydziału Humanistycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Specjalizujący się w tematyce podatku od towarów i usług. Doświadczenie zawodowe zdobywał w organach podatkowych oraz dziale podatkowym dużej firmy audytorskiej. Trener z zakresu prawa podatkowego. Autor i współautor publikacji (książki i artykuły) z zakresu prawa podatkowego. Wieloletni ekspert Portalu FK.