Czy biuro odpowiada za błędy w nowych JPK_VAT?

Pytanie: Jaki jest zakres odpowiedzialności biura za błędy i inne nieprawidłowości związane z wywiązywaniem się od 1 października 2020 r. z nowych obowiązków. W szczególności chodzi tutaj o powinność oznaczania faktur w ewidencji sprzedaży kodami wskazanymi w § 10 ust. 3 i 4 ww. rozporządzenia MF z 15 października 2019 r. i karę pieniężną w wysokości 500 zł za każde błędne oznaczenie zawarte w przesłanej fiskusowi ewidencji.

Testuj Portal Biur Rachunkowych i magazyn Biuro Rachunkowe w praktyce przez 14 dni bezpłatnie.

To kompleksowy serwis ekspercki przeznaczony specjalnie dla właścicieli biur rachunkowych, który oferuje:

  • Portal Biur Rachunkowych – aktualności, zmiany, komentarze (w podziale na 12 zagadnień tematycznych), porady
  • Magazyn papierowy i elektroniczny
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami
  • Osobistego Opiekuna
  • Codzienne newslettery
  • Materiały „na życzenie”
  • E-booki, zestawienia, narzędzia
Oferta specjalna »

Logowanie:

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Słowa kluczowe:
JPK_VAT
wiper-pixel