Fanpage biura rachunkowego – 6 pomysłów na posty
Biura rachunkowe mają coraz silniejszą reprezentację na Facebooku. Te, które jeszcze nie stworzyły swojego fanpage’a poza brakiem czasu najczęściej powstrzymuje brak pomysłu na tematykę postów. Oto kilka wskazówek, jak przyciągnąć i zainteresować użytkowników najpopularniejszego serwisu społecznościowego.
- Data: 07.01.2019
Od 1 stycznia 2019 r. rewolucja w wydawaniu paragonów fiskalnych
Wydawanie klientom paragonów fiskalnych przed dokonaniem przez nich płatności za zakupiony towar bądź usługę to nowy pomysł Ministerstwa Finansów na uszczelnienie systemu podatkowego. Zmiany mają obowiązywać już od początku nowego roku.
- Data: 07.01.2019
Twój klient chce przekazać przedsiębiorstwo dziecku? Zapoznaj go ze skutkami takiej darowizny
Często przedsiębiorcy osiągający już wiek emerytalny chcą przekazać swoją firmę dziecku. Wtedy w pierwszej kolejności pojawia się pytanie, czy taka darowizna będzie wiązała się z dodatkowymi obciążeniami, takimi jak obowiązek zapłaty PIT/ VAT czy podatku od spadków i darowizn. Odpowiedź znajdziesz poniżej.
- Data: 07.01.2019
Usługi biur rachunkowych a obowiązek podatkowy w VAT, CIT i PIT
Usługi biur rachunkowych na rzecz ich klientów mogą być świadczone w ramach długofalowej i stałej współpracy, mieć postać nieregularnych świadczeń, a także jednorazowych czynności. Nie pozostaje to bez wpływu na podatkowe rozliczenia wspomnianych podmiotów.
- Data: 07.01.2019
Zauważasz pierwsze sygnały zagrożenia płynności finansowej klienta. Powiadom go o tym!
Utrata płynności finansowej może być dużym zagrożeniem dla przedsiębiorstwa. Dużą rolę w przeciwdziałaniu występowania tego zagrożenia może mieć biuro rachunkowe, które szybko poinformuje klienta o ryzyku utraty płynności i ewentualnych działaniach, które można podjąć.
- Data: 07.01.2019
Zmiany w polityce rachunkowości. Wprowadź już od 1 stycznia
W dokumentacji polityki rachunkowości należy wprowadzić przede wszystkim zmiany, które wynikają z przepisów prawa. Warto zastanowić się nad uaktualnieniem polityki w związku z dotychczasowymi zmianami prawa – jeśli dotychczas nie było takiej potrzeby.
- Data: 07.01.2019
Łączenie form opodatkowania przychodów z najmu
Pytanie: PYTANIE: Podatnik /KPIR, VAT/ prowadzi działalność inną niż najem (usługi informatyczne) i równocześnie w spółce z o.o., w której jest wspólnikiem, udostępnia lokal jako siedzibę spółki. Wystawia fakturę z VAT za najem tego biura i opodatkowuje przychód z najmu na zasadzie ryczałtu jako najem prywatny. Inną nieruchomość podatnik będzie chciał wynająć w 2019 roku. Czy może rozliczać ten nowy najem nie na zasadzie ryczałtu prywatnego, tylko w ramach swojej dotychczasowych działalności (rozszerzając wpis w CEIDG 68.20.Z), podczas gdy inny najem rozlicza ryczałtem prywatnym? Pytanie: PYTANIE: Podatnik /KPIR, VAT/ prowadzi działalność inną niż najem (usługi informatyczne) i równocześnie w spółce z o.o., w której jest wspólnikiem, udostępnia lokal jako siedzibę spółki. Wystawia fakturę z VAT za najem tego biura i opodatkowuje przychód z najmu na zasadzie ryczałtu jako najem prywatny. Inną nieruchomość podatnik będzie chciał wynająć w 2019 roku. Czy może rozliczać ten nowy najem nie na zasadzie ryczałtu prywatnego, tylko w ramach swojej dotychczasowych działalności (rozszerzając wpis w CEIDG 68.20.Z), podczas gdy inny najem rozlicza ryczałtem prywatnym?
- Data: 07.01.2019