Reklamacja usług księgowych? Kiedy Twój klient ma do tego prawo
Reklamacja usług księgowych? Kiedy Twój klient ma do tego prawo Usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych jest działalnością gospodarczą. A jak to bywa przy działalności gospodarczej, nie sposób wykluczyć niezadowolenia klientów, czy to wynikającego z ich odmiennych oczekiwań co do jakości usług, czy nawet z nieprawidłowości w ich wykonywaniu. W związku z tym biura rachunkowe mogą spotkać się z reklamacją ich usług. Ze względu na charakter działalności, reklamacje mogą nieść bardzo poważne skutki finansowe oraz wizerunkowe. »
„Mały ZUS plus” oznacza zmiany w drukach ZUS DRA i RCA
„Mały ZUS plus” oznacza zmiany w drukach ZUS DRA i RCA W 2020 roku obowiązuje nowa preferencja składkowa „mały ZUS plus” polegająca na możliwości opłacania obniżonych składek społecznych od podstawy, której wysokość uzależniona jest od uzyskanego przez przedsiębiorcę dochodu z poprzedniego roku. Konsekwencja nowych przepisów była konieczność zmiany w raporcie ZUS RCA cz. II i deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA cz. II. »
Jakie są konsekwencje podatkowe rezygnacji ze statusu rolnika rozliczającego VAT?
Jakie są konsekwencje podatkowe rezygnacji ze statusu rolnika rozliczającego VAT? Pytanie Czy w przypadku rezygnacji osoby fizycznej ze statusu rolnika zarejestrowanego na VAT i przejścia na zwolnienie trzeba zapłacić VAT od inwentarza żywego pozostałego w gospodarstwie rolnym? Jak dokonać ewentualnie takiej wyceny? Czy sprzęt rolniczy, od którego odliczono VAT w 2009 roku, również podlega opodatkowaniu w takiej sytuacji? »
Moja firma to ja. Jak zrobić dobre wrażenie na kliencie
Moja firma to ja. Jak zrobić dobre wrażenie na kliencie Wiele biur księgowych to firmy jednoosobowe lub takie, w których za kontakty z klientem odpowiada tylko właściciel. Na nim oparty jest wizerunek biura. Warto więc w przemyślany i świadomy sposób kształtować ten obraz, czyniąc z niego niematerialną, ale niezwykle cenną z biznesowego punktu widzenia wartość. »
Od 2020 roku za wpłatę na niewłaściwy rachunek fiskus wprowadził dotkliwe sankcje
Od 2020 roku za wpłatę na niewłaściwy rachunek fiskus wprowadził dotkliwe sankcje Na początku tego roku ustawodawca zaostrzył sankcje za regulowanie zobowiązań między kontrahentami z pominięciem rachunku bankowego, jak również za wpłaty na niewłaściwy rachunek. Takie działanie Twojego klienta może wiązać się z brakiem możliwości zaliczenia wydatków do kosztów. Warto porozmawiać o tym z klientem. »
Od kiedy należy pobrać pierwsze wpłaty na PPK?
Od kiedy należy pobrać pierwsze wpłaty na PPK? Pytanie: Według stanu na 30 czerwca 2019 r. zatrudnialiśmy więcej niż 50 osób, do PPK powinniśmy więc przystąpić od 1 stycznia 2020 r. Wynagrodzenie wypłacamy 10. następnego miesiąca. Czy potrącenie na PPK będzie dotyczyło wynagrodzenia za grudzień (wypłata wynagrodzenia 10 stycznia 2020 r.), czy za styczeń 2020 roku (wypłata w lutym)? »
PPK objął kolejną grupę firm. Sprawdź których klientów dotyczą nowe obowiązki
PPK objął kolejną grupę firm. Sprawdź których klientów dotyczą nowe obowiązki Wprowadzenie PPK ma wpływ na wiele różnych aspektów funkcjonowania zarówno pracowników, jak i pracodawców. Wraz z wejściem w życie przepisów wprowadzających tę instytucję znowelizowane zostały także m.in. przepisy ustaw o PIT, CIT i VAT. »
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Poznaj nowe przepisy zwalniające biuro z zachowania tajemnicy zawodowej
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Poznaj nowe przepisy zwalniające biuro z zachowania tajemnicy zawodowej Już obowiązują nowe przepisy, które zmodyfikowały obowiązki niektórych podmiotów związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu m.in. biur rachunkowych. »